Pokud se Vám mail nezobrazil korektně klikněte zde.

Elektronické vydání ORYX

speciál / srpen 2017

POZVÁNKA DO ZOO

VÍKEND REKORDŮ​​​​​​​

19. 8. (10:00 – 15:00)

Třetí sobotu v srpnu připravujeme pro návštěvníky oživení prohlídky Zoo Olomouc akcí, která není žádnou novinkou, letos ovšem bude ve zcela novém kabátě.

VÍKEND REKORDŮ se koná sice pouze v sobotu 19. 8., za to s mnohem intenzivnějším programem. Rekordy tentokrát nebudeme plnit, ale zvídaví zájemci budou mít možnost prozkoumat, vyzkoušet a ověřit si superschopnosti z říše zvířat. Pro děti i dospělé chystáme řadu her a zajímavých informací. Šikovní si odnesou domů jako talisman vlastnoručně vyrobenou zvířecí hračku. Nebude chybět ani trenažer dopravních nehod zajištěný pojišťovnou Generali a stanoviště Pevnosti poznání s efektními chemickými pokusy, kde se dozvíte i jak můžete odhalit vzorek krve obsahující hadí jed. Spokojenost návštěvníků přijdou zkontrolovat i některá kontaktní zvířata.

Aby toho nebylo málo, máme u příležitosti tohoto dne, nachystaných 19 knih ZOO V OBRAZECH jako dárek pro návštěvníky s určitými čísly vstupenek. Proto se neváhejte zastavit na dětském hřišti, třeba právě Vy budete tím šťastným.

MEZINÁRODNÍ NOC PRO NETOPÝRY

1. 9. (17:00 - 22:00)

Program akce bude letos přizpůsoben skutečnosti, že se o letouny zajímají nejen specialisté, ale i rodiny s dětmi. Začneme už v 17:00. Nejprve naše méně zkušené zájemce seznámíme s těmito zajímavými tvory, jejich důležitostí a způsobem ochrany. Hravou formou si představíme jejich zvyky, vyzkoušíme, jak se odchytávají, měří i váží. Při společné procházce večerní zoologickou zahradou se setkáme s námi chovanými kaloni zlatými a možná i s volně žijícími netopýry, jejichž přítomnost dokážeme pomocí techniky k tomu určené. V poslední části si už hlavně dospěláci užijí fundovanou přednášku specialisty na slovo vzatého RNDr. Jiřího Šafáře, člena České společnosti pro ochranu netopýrů a krásný film na závěr.

DEN S ANTILOPOU


2. 9. (10:00 – 15:00)

Ve spolupráci se sdružením Derbianus pořádá Zoo Olomouc akci pro podporu ochranářských aktivit. Hlavním cílem tohoto sdružení je záchrana kriticky ohroženého největšího druhu antilopy na světě, antilopy Derbyho. Výtěžek z akce je použit přímo na záchranářskou činnost v Senegalu. Návštěvníci si mohou u stánku zasoutěžit, využít malování na obličej a k dostání jsou také krásné předměty s motivem antilop.


 

Víte, že

 
rozesílá LA TAUPE s.r.o. | zrušit odběr newsletteru